Eveniment aniversar – 1 an de activitate Topolino Asociatia TA

OAMENI … EMOTII …TRAIRI … 1 an de activitate Topolino Asociatia TA

O dupa-amiaza de sambata cu viscol si muuuuuult belsug dedicata OAMENILOR… care se implica, iubesc, sunt tristi, sunt orfani sau abandonati, sunt prin spitale, CARE VOR SA SCHIMBE CEVA …

O seara la superlativ incununata de toate trairile din anul 2017
O seara cu emotii pentru aplauzele primite si zambetele surprinse
O seara cu lacrimi de bucurie pentru realizari mari intr-un timp foarte scurt. Si… CU PUTIN DE LA FIECARE, AM REUSIT iarasi:

AM REUSIT sa mai strangem cateva sanse/bani pentru micuta Elena Bunea, suma pe care Topolino a dublat-o si urmeaza sa vireze suma in contul “Toti pentru Eli!”
 AM REUSIT sa o ajutam si pe micuta orfana Tini din satul Dor Marunt sa primeasca incurajari in bani pentru rezultatele excelente la scoala si la olimpiada de limba romana, sa isi cumpere rechizite si alte bunuri necesare, iar Topolino Asociatia TA i-a oferit un laptop cadou in colaborare cu Raiffeisen Bank

AM REUSIT sa promovam copiii minunati din comunitatea satului Dor Marunt care ne-au daruit martisoare, picture dar si multe obiecte lucrate manual in semn de multumire ca ii iubim
 AM REUSIT sa strangem fonduri din vanzarea de fotografii artistice minunate daruite de prieteni pasionati de arta fotografica. Multumesc Alex Blagovenco, Bogdan Oprea, si fratelui meu magic Luca
 AM REUSIT sa surprindem unita ECHIPA GROZAVA DE #MESAGERI ai BINELUI care a ajuns la numarul de 19 membri care se implica si sustin misiunea lui Topolino.
 AM REUSIT sa lansam noul concept al actiunilor pentru acest an: Anul 2018-ANUL CULTURAL AL COPIILOR SINGURI!

Si ca finalul evenimentului sa fie unul memorabil, a sosit printre invitati un baietandru zgribulit de 9 anisori pe numele lui Edi, insotit de mama lui Cristiana si de 1 carut tip troller cat strengarul de mare plin cu jucariile lui pe care le-a adus ca “sa le doneze copiilor din poze”… A fost un moment extraordinar care ne-a confirmat tuturor din nou motivul pentru care ne-am intalnit in acea dupa-amiaza de sambata friguroasa.  Le multumesc din inima parintilor acestui copil minunat si ii felicit pentru educatia oferita lui. Niste oameni simpli, timizi si modesti dar care ne-au oferit o lectie de daruire: din putinul lor au oferit si altiora!

MULTUMESC MULT tuturor celor prezenti, celei mai tari echipe de voluntari, lui Vlad de la ARCUB, fotografului Bogdan Oprea, sponsorilor si partenerilor, Laurei,Laurei si Adi, Angi, Madalina, Romeo, Dnei MarianaStan si familiei mele.

@Precizare: Cheltuielile pentru organizarea acestui eveniment au fost suportate din bugetul familiei mele.