Direcționați 2 % din impozitul pe venit pentru TopolinoAsociatia Tudor-Alexandru !

Descarca aici ->> formular ANAF 230_2017_Topolino Asociatia TA

Cât cheltuiţi?

NIMIC! … Deoarece aceasta suma reprezinta o parte a Bugetului de Stat încasata din veniturile realizate de Dumneavoastra în anul fiscal anterior, respectiv 2017.

Completează:

• LINK Formularul 230 (daca în 2017 ai avut venituri din salarii si venituri din pensii)
  • LINK Formularul 200 (daca in 2017 ai realizat si alte venituri – din salarii sau activitati independente sau numai din activitati independente).
IMPORTANT DE STIUT :

Această sumă nu reprezintă o sponsorizare sau o donaţie privată şi NU VA COSTA NIMIC. În cazul în care nu luati initiativa de a va completa formularul sa redirecţionaţi aceşti 2%, banii rămân “donati” catre stat.

Adresele administraţiilor financiare se pot găsi pe site-ul ANAF_LINK

Daca doriti sprijiniti si mai mult proiectele lui Topolino, puteţi colecta formularele completate de catre familie, prieteni, colegii de serviciu, etc., apoi ne anuntati, iar noi venim sa le preluam pentru a le trimite către administraţiile financiare.

Cu putin de la fiecare, VOM REUSI !